Game Post

Ігрові Новини: Події в Всесвіті Геймінгу

Як виїхати за кордон на власному або чужому авто: поради від ГСЦ — Finance.ua

Особисті фінанси
Як виїхати за кордон на власному або чужому авто: поради від ГСЦ
У реаліях сьогодення виїзд за кордон може бути спонтанним або життєво необхідним. Наприклад, за гуманітарною допомогою, амуніцією, автівкою тощо. У Головному сервісному центрі України дали кілька порад, як до цього підготуватися.

Якщо ви вирішили виїхати з України на своєму автомобілі, для початку перевірте, чи є у вас всі необхідні документи на авто.

При собі потрібно мати:

  • посвідчення водія;
  • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу оформлене на ім’я водія або пасажира;
  • розпізнавальний знак України на авто (UA), розміщення якого не є обов’язковим за наявності позначення UA на номерному знаці.

Також треба укласти договір обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів, тобто — міжнародну страховку «Зелена карта».

Читайте також

Окрім того, на автомобілі має бути державний номерний знак, що містить латинські літери (індивідуальний номерний знак діє тільки на території України).

До того ж водій, який не є власником авто, повинен мати такий же перелік документів, як і власники. У такому випадку свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу для виїзду за кордон видається на ім’я кермувальника або пасажира. Для цього необхідно разом з власником автівки звернутись до сервісного центру МВС та оформити свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу для виїзду за кордон. З собою треба взяти паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.

Читайте також: Корисна інформація для тих, хто зараз в Україні, чи за кордоном 🧐

Після повернення з-за кордону, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу на ім’я кермувальника, треба повернути в сервісний центр МВС впродовж 10 днів.

Довіреність на право керувати чужим автомобілем за кордоном буде дійсна за кількох умов:

  • документ потрібно перекласти мовою країни, в якій будете перебувати;
  • легалізувати документ у встановленому порядку (виконати процедури, які необхідні для визнання документа, виданого в іншій країні – апостиль або консульська легалізація). Ця процедура є складнішою, тож краще все-таки оформити свідоцтво про реєстрацію для виїзду за кордон.

До речі, на Finance.ua ми допомагаємо людям оформлювати Зелену картку швидко та зручно. Усе, що вам потрібно — доступ до інтернету.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Source: news.finance.ua