Game Post

Ігрові Новини: Події в Всесвіті Геймінгу

НБУ пропонує розглянути можливість додаткового оподаткування некритичного імпорту — Finance.ua

У статті “НБУ пропонує розглянути можливість додаткового оподаткування некритичного імпорту”, дослідник заступника голови Національного банку України Сергія Ніколайчука, висвітлено можливість обмеження некритичного імпорту у зв’язку з високим зовнішньоторговельним дефіцитом країни та скороченням міжнародної підтримки. Він пропонує розглянути додаткове оподаткування некритичного імпорту як один із способів регулювання зовнішньоторговельних балансів та зміцнення фіскальної сфери. Також стверджується, що високий торговельний дефіцит, який фінансується міжнародною допомогою, не становить загрози економіці, але при потребі у фінансуванні економіки імпортом можуть виникати обмеження. Автор також обговорює контрпродуктивність ослаблення курсу національної валюти та пропонує використовувати інші фіскальні інструменти для обмеження імпорту. У середньостроковій перспективі наголошується на необхідності шукати нові логістичні маршрути та розширювати експортну продукцію на зовнішні ринки. Загалом, стаття висвітлює проблему зовнішньоторговельного дефіциту України та запропоновані заходи для його регулювання і вирішення.

Казна та Політика
НБУ пропонує розглянути можливість додаткового оподаткування некритичного імпорту

В умовах ризику скорочення міжнародної підтримки, коштом якої фінансується високий зовнішньоторговельний дефіцит в умовах війни, варто розглянути можливості обмеження некритичного імпорту, насамперед за рахунок фіскальних важелів.

Про це розповів заступник голови Національного банку України (НБУ) Сергій Ніколайчук в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

«На нашу думку, це (повернення обмежень щодо імпорту. — Ред.) варто було б розглянути як один із заходів, щоб як скоригувати зовнішні торговельні баланси, так і посилити спроможність держави у фіскальній сфері, якщо такі обмеження реалізовувати за рахунок додаткового оподаткування некритичного імпорту», — сказав він.

Читайте також

Ніколайчук загалом наголосив, що високий торговельний дефіцит в умовах воєнного стану є нормальною ситуацією з огляду на руйнування виробничих потужностей, логістичні труднощі та, відповідно, компенсацію продукції вітчизняних виробників імпортною, а також потреби в закупівлях для сил оборони та відновлення.

Водночас він наголосив, що такий дефіцит не становить загрози економіці країни, доки є можливість фінансувати його коштом міжнародної фіндопомоги, однак у разі відсутності такої або суттєвого її скорочення забезпечення економіки імпортованою продукцією коштом міжнародних резервів буде доволі обмеженим.

Читайте також

«Відповідно ситуація вирішуватиметься за рахунок певної макроекономічної корекції, за рахунок суттєвого скорочення споживання. Україна і в мирні часи проходила кілька разів через подібну корекцію, і зрозуміло, що в умовах війни ми докладатимемо всіх зусиль, щоб уникнути такого сценарію, оскільки це може суттєво підірвати і нашу обороноздатність, і потенціал економіки», — пояснив він необхідність додаткових заходів у такому сценарії.

Ніколайчук наголосив, що обмеження внутрішнього споживання шляхом ослаблення курсу нацвалюти в умовах воєнної економіки є контрпродуктивним методом, за допомогою якого, в разі негативного сценарію, проблему розв’язати не вдасться.

Читайте також

«В умовах війни маємо чітко пріоритезувати видатки економіки, на які цілі вони йдуть. Робити це за допомогою курсової політики точно не вийде. Для цього потрібно використовувати фіскальні важелі, наприклад можна диференціювати митні тарифи. Як крайній захід уводити певні обмеження на некритичний імпорт або досить обмежувальні мита на таку продукцію», — вважає заступник голови НБУ.

Говорячи про вирішення проблеми високого торговельного дефіциту в середньостроковій перспективі, він назвав виходом налагодження нових логістичних маршрутів, розширення спроможності постачати експортну продукцію на зовнішні ринки та налагодження виробництва всередині країни, «що, звісно, набагато простіше буде робити за зниження безпекових ризиків».

Читайте також

Згідно з даними Нацбанку, від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі України товарами й послугами за 11 місяців 2023 року сягнуло $34,11 млрд, зокрема товарами — $25,74 млрд. Порівняно з аналогічним періодом 2022 року сумарний дефіцит зріс на 58,9%, зокрема торгівлі товарами — майже у 2,2 раза.

Після повномасштабного вторгнення рф 24 лютого 2022 року уряд різко обмежив імпорт через запровадження переліку критичного імпорту, однак згодом неодноразово його розширював, а потім повністю скасував для товарів, зберігши обмеження лише для частини послуг.

Борітеся — поборемо! Слава Україні!

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Джерело: news.finance.ua