Game Post

Ігрові Новини: Події в Всесвіті Геймінгу

День фінансів: прибуток банків, сума державного боргу, гроші на підвищення пенсій — Finance.ua

У середу, 28 січня, про податки, депозити та пенсії.

Держборг у січні. За даними Міністерства фінансів, сукупний державний борг України у січні порівняно з попереднім місяцем скоротився на 0,29%. Державний і гарантований державою борг на кінець січня становив 5 488,05 млрд гривень, або 144,9 млрд доларів, проти 5 519,48 млрд гривень, або 145,32 млрд доларів, місяцем раніше.
Підвищення податків в Україні. У Верховній Раді заявили, що влада України не розглядає питання підвищення податків для того, щоб покрити відсутність допомоги від США. До кінця лютого народні обранці, за домовленістю з урядом, очікують план альтернативних надходжень в Держбюджет. Це можуть бути понаднормові надходження з митниці, з податкової, перегляд акцизних зборів, зборів за надра.
Прибуток банків. У січні 2024 року українські банки отримали 16,762 млрд грн чистого прибутку, що на 2,068 млрд грн або на 14% більше, ніж в січні 2023 року. Чистий прибуток зріс попри збільшення ставки оподаткування: в січні 2023-го банки сплачували 18% податку, тоді як з 1 січня ставка податку становить 25%.
Ставки за депозитами та кредитами. У другій половині 2023 року банки знижували ставки за кредитами та депозитами через зниження Національним банком облікової ставки. В Нацбанку зазначили, що зниження ставок за кредитами пожвавило кредитування. Водночас зниження ставок за гривневими депозитами було помірним і вони залишалися привабливими для вкладників.
  • В Нацбанку нагадали, що у більшості відділень мережі Power Banking запроваджено ініціативу «банкоматного національного роумінгу». У банкоматах банків в середньому можна зняти суму від 10−20 тиc. грн на операцію/добу.
Гроші на підвищення пенсій. Пенсійні видатки з 1 березня 2024 року зростуть у середньому на 3 млрд грн щомісяця. Проте в Мінсоцполітики заявляють, що хвилюватися підстав нема — кошти на виплату пенсій у бюджеті запроєктовані.
  • Також в міністерстві переконані, що в Україні потрібно розвивати щонайменше три види допомоги для внутрішньо переміщених осіб. А виплати, які держава надає ВПО, зараз не є оптимальною підтримкою.
Нові професії на ринку праці. Повномасштабна війна змінила всі сфери суспільного життя, зокрема і роботу. Так, зʼявились такі професії, яких раніше не було. Передусім це спеціалісти Сил оборони: бойовий медик, гранатометник, мінометник, пілот дрона тощо. Як свідчать результати дослідження Work.ua, у суспільстві є запит на ментальне здоровʼя: помітний приріст вакансій для психологів і психіатрів.
  • До речі, аналітики порталу budni.robota.ua зробили добірку вакансій для кандидатів, які не бояться експериментувати.
Бізнес українців за кордоном. Протягом двох років українці подали до Податкової служби інформацію про понад 4,5 тисячі контрольованих іноземних компаній. Найбільше українці зареєстрували компаній у Польщі — 25%; Великій Британії — 13%; США — 11%; Кіпрі — 9%; Естонії — 7%.
Приватизація «Укрпошти». АТ «Укрпошта» хоче продати міноритарний пакет акцій зацікавленим інвесторам після перемоги України у війні. На думку очільника «Укрпошти» Ігоря Смілянського, потенційними покупцями можуть стати великі фінансові інституції.
Оренда квартири у Києві. Оренда квартир значно подорожчала майже по всій країні. Наприклад, у січні 2023-го вартість оренди однокімнатної квартири у столиці становила 8 тис. грн на місяць. За рік, у січні 2024-го, житло подорожчало на 4 тис. грн.
Оновлена концепція е-Суду. Міністерство цифрової трансформації працює над цифровізацією судової сфери. Оновлення електронного суду дасть змогу громадянам подавати позови, отримувати документи та розглядати справи онлайн у зручний час. А суддям — не друкувати стоси паперів, проводити засідання у форматі відеоконференцій та економити час.

Криптовалюти вже давно перестали бути небаченою екзотикою і міцно увійшли до життя багатьох українців. Вони пройшли шлях від «сумнівного біржового інструменту» до звичайної цифрової валюти, інструменту накопичення, заощадження, а віднедавна — і платежу. Оскільки криптовалюти стали виконувати функції звичайних валют, виникає питання, як і де можна їх обміняти? Finance.ua детально вивчили цю тему:

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Джерело: news.finance.ua