Game Post

Ігрові Новини: Події в Всесвіті Геймінгу

Будівництво «Сили Сибіру-2» відкладається: путін та Сі Цзіньпін гризуться за гроші, — FT — Finance.ua

У прем’єр-міністра Монголії Лувсаннамсраїна Оюун-Ердена заявив, що будівництво мегатрубопроводу “Сила Сибіру-2”, який мав з’єднувати російські газові родовища з Китаєм, буде відкладено. Це значно ускладнить плани Москви забезпечити новий ринок для свого газу, який раніше був направлений до Європи. Проект мав велике значення після обмеження імпорту російського газу Європою після вторгнення в Україну 2022 року. Будівництво мегатрубопроводу, включаючи його проходження через територію Монголії, планується розпочати у 2024 році. Проект “Сила Сибіру-2” мав потужність немецько-російського газопроводу “Північний потік” і був під загрозою після тиску Китаю на Росію, щоб забезпечити фінансування проекту на свої кошти. В цій статті ми розглянемо події, пов’язані з відкладенням будівництва мегатрубопроводу “Сила Сибіру-2”.

Прем’єр-міністр Монголії Лувсаннамсраїн Оюун-Ердене заявив, що будівництво давно запланованого Кремлем мегатрубопроводу «Сила Сибіру-2», який з’єднає західні газові родовища росії з Китаєм, буде відкладено.

Як повідомляє Financial Times, це завдасть удару по планах москви забезпечити новий ринок для газу, який вона раніше продавала в Європу.

Зазначається, що так званий трубопровід «Сила Сибіру-2», який проходитиме через територію Монголії, був пріоритетом для москви понад десять років, але набув ще більшого значення після того, як Європа обмежила імпорт російського газу у відповідь на повномасштабне вторгнення в Україну 2022 року.

«Цим двом сторонам все ще потрібно більше часу для більш детального дослідження економічних питань. Китайська та російська сторони все ще проводять розрахунки та оцінки, а також працюють над економічною вигодою», — зазначив прем’єр-міністр Монголії.

Він очікує, що будівництво 3550 км трубопроводу, включаючи 950 км через територію Монголії, розпочнеться у 2024 році.

Газопровід «Сила Сибіру-2» — що відомо

Деякі експерти прирівнюють прогнозовану експортну потужність проекту до потужності німецько-російського газопроводу «Північний потік». До його підриву Росія могла качати приблизно 55 мільярдів кубометрів природного газу магістральним маршрутом газопроводу до Німеччини.

У листопаді 2023 року стало відомо, що Пекін тисне на москву, щоб реалізувати будівництво магістралей проекту повністю коштом росії, не витрачаючи на будівництво своїх ресурсів.

Борітеся
— поборете! Слава Україні!

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Джерело: news.finance.ua