Game Post

Ігрові Новини: Події в Всесвіті Геймінгу

Незалежне кіно. Десять українських фільмів, які варто переглянути | Chas.News

Chas News пропонує 10 українських фільмів, знятих за часи незалежності, які варто переглянути.

«Жива Ватра»

Дата виходу: 29 вересня 2016 року

Жанр: документальний

Режисер: Остап Костюк 

Документальна стрічка про життя українських вівчарів в карпатських горах.

Документальний повнометражний фільм, що розповідає глядачеві про традиційне ремесло вівчарства. Головні герої картини, неначе метафоричні образи минулого, сучасного та майбутнього. Вони зображують боротьбу традиції та культурних особливостей проти приходу сучасних віянь.

«Молитва за гетьмана Мазепу»  

Дата виходу: 14 лютого 2002 року

Жанр: драма

Режисер: Юрій Іллєнко

У головних ролях: В’ячеслав Довженко, Богдан Ступка

Фантасмагорична драма про українського гетьмана Івана Мазепи та його протистояння з Петром І.

Стрічка одного з найвідоміших українських режисерів Юрія Іллєнка — це не документальна історична драма, що розповідає про життєвий шлях гетьмана Мазепи, а власна інтерпретація тогочасних подій режисером. На час створення, бюджет стрічки став найбільшим за часів незалежності України – 12 млн грн.

«Молитва» отримала неоднозначні оцінки від публіки. Здебільшого, через сумбурний візуальний ряд та технічну недосконалість (стрічку критикували за неякісну озвучку під час прем’єри).

Однак, не дивлячись на критику, робота Іллєнка стала  класикою українського кіно.

«Вулкан»  

Дата виходу: 4 квітня 2019 року

Жанр: комедія, драма

Режисер: Роман Бондарчук

У головних ролях: Сергій Степанський, Віктор Жданов

Головний герой — Лукас, працює перекладачем в Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ). Під час роботи він випадково губиться і опиняється в невеликому місті Берислав на Херсонщині. Тут, серед дивакуватих місцевих та суворих законів степу, Лукасу доведеться по новому поглянути на себе та віднайти нові життєві цінності.

Фільм «Вулкан» повнометражний режисерський дебют Романа Бондарчука. Будучи вихідцем з Херсону, автор робить місцевість повноправним персонажем стрічки, додаючи сюрреалістичні мотиви до твору. Незвичну атмосферу також підкреслює і саундтрек фільму, який написав український етно-гурт «ДахаБраха». Сюжет про переосмислення себе та виразні художні засоби здобули фільму схвальну оцінку критиків і публіки, а також декілька міжнародних нагород.

«Плем’я»

Дата виходу: 11 вересня 2014 року

Жанр: драма, кримінал

Режисер: Мирослав Слабошпицький

У головних ролях: Яна Новикова, Григорій Фесенко 

Історія хлопця Сергія, що потрапляє до спеціалізованого інтернату для людей з вадами слуху. Там йому доводиться підлаштовуватись до жорстоких правил та стати частиною суворої ієрархії.

Унікальна драма про життя мешканців інтернату для людей з вадами слуху. Одна з особливостей стрічки вона знята без жодного слова. В фільмі немає субтитрів і єдиний спосіб спілкування, що використовується в сюжеті це українська мова жестів. «Плем’я» отримало позитивні відгуки як від українських критиків, так і на міжнародних конкурсах. Окрім цього, серед низки нагород фільму є Ґран-прі Тижня критики на Канському фестивалі.

«Мої думки тихі»

Дата виходу: 16 січня 2020 року

Жанр: трагікомедія

Режисер: Антоніо Лукіч

У головних ролях: Андрій Лідаговський, Ірма Вітовська

Головний герой звукорежисер та композитор Вадим. Він отримує пропозицію підзаробити, записавши голоси рідкісних тварин на Закарпатті. Вадим вирушає в подорож разом з мамою, що стає однією з головних перепон на його шляху.

Трагікомедія режисера Антоніо Лукіча про взаємовідносини матері та сина. Стрічка є однією з головних українських кінопрем’єр останніх років. Картина відмічена декількома престижними нагородами, в тому числі й «Золотою дзиґою» (в категоріях найкращий фільм та сценарій).

«Рівень чорного»

Дата виходу: 31 серпня 2017 року

Жанр: драма, документальний

Режисер: Валентин Васянович 

У головних ролях: Костянтин Мохнач, Катерина Молчанова

В центрі сюжету весільний фотограф Костя. Він фотографує щастя інших людей, в той час, як в його житті накопичується все більше і більше негативу.

«Рівень чорного» мінімалістична драма про почуття самотності та боротьбу з негараздами. Глядача очікує аскетичний візуальний ряд та переповнений метафорами сюжет, що вже є візитною карткою режисера. Фільм отримав позитивні відгуки, здобув декілька міжнародних премій і навіть був обраний претендентом від України на «Оскар» (як «найкращий фільм іноземною мовою»), хоча й не потрапив до шорт-листу претендентів на нагороду.

«Штольня»  

Дата виходу: 13 квітня 2006 року 

Жанр: жахи, трилер

Режисер: Любомир Кобильчук

У головних ролях: Павло Лі, Ольга Сторожук, Сергій Стасько

Компанія студентів-археологів відправляється на літню практику. Під час розкопок товариші знаходять закинуту штольню, в якій вони губляться за містичних обставин.

Український фільм жахів від режисера Любомира Кобильчука. Сюжет намагається рівнятись на штамповані американські стрічки подібного жанру. «Штольня» вважається першим україномовним трилером. А також першою спробою перенести класичний «американський трилер» на українські реалії. Стрічка не була досить успішною в прокаті, проте отримала здебільшого схвальні відгуки критиків та наразі вважається культовою.

«Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго»  

Дата виходу: 17 жовтня 2019 року

Жанр: документальний, комедія

Режисер: Надія Парфан 

Документальна стрічка про працівників Івано-Франківськтеплокомуненерго. Комунальники, що поєднують буденну працю на підприємстві, а також влаштовують профспілковий хор.

Стрічка на стику документального, комедійного та драматичного жанрів. Сюжет грає на дисонансі, адже, нам показують важкий труд працівників комунального підприємства, і в той же час, з якою легкістю і любов’ю вони співають у хорі. Про суворі умови, іржаві труби та віддушину, яку можна знайти в народній творчості. Фільм був учасником декількох міжнародних кінофестивалів, також Спілка кінокритиків України визнала «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» найкращим документальним фільмом 2019 року.

«Носоріг»  

Дата виходу: 17 лютого 2022 року

Жанр: кримінальний, драма

Режисер: Олег Сенцов

У головних ролях: Сергій Філімонов, Аліна Зєвакова, Євген Григор’єв

Сюжет розповідає історію Носорога бандита, що вливається в кримінальний світ українських 90-х

Кримінальна драма від українського режисера Олега Сенцова про згубний та небезпечний бандитський світ. Атмосфера диких, але вільних 90-х та головний герой, якому кримінальне життя постійно кидає криваві виклики. Критики позитивно оцінили стрічку, зокрема, «Носоріг» визнали кращим фільмом в рамках Стокгольмського міжнародного кінофестивалю.

Також стало відомо, що американський стрімінговий сервіс Netflix придбав права на показ фільму, і це перший випадок коли український художній фільм буде доступний для перегляду на платформі.

«Земля блакитна, ніби апельсин»  

Дата виходу: 24 січня 2020 року

Жанр: документальний 

Режисер: Ірина Цілик

У головних ролях: 

Документальна стрічка про одну сім’ю, що живе в «Червоній зоні» на Донбасі. Не дивлячись на обстріли, родина продовжує шукати привід для радощів в своєму житті.

Повнометражна документальна стрічка про те, як життя продовжується навіть в прифронтових зонах і як люди знаходять шляхи наповнювати страшну буденність радістю та світлом. Ірина Цілик, авторка фільму, отримала нагороду за кращу режисуру в категорії світової документалістики на американському кінофестивалі «Sundance».

Воєнна хроніка. Чотири фільми про російську агресію, які варто подивитися

Джерело: chas.news