Game Post

Ігрові Новини: Події в Всесвіті Геймінгу

Дивитися всім: 5 фільмів, які треба переглянути кожному українцю – Місто

Ведуча на радіо «Західний полюс», акторка дубляжу та закадрового звучання і справжня кіноманка Юлія Котурбаш – ще та фільмознавиця. Вона дивиться стрічки різних жанрів, слідкує за новинками кінематографа і має на все експертну думку.

Є фільми, що їх достатньо подивитися один раз, є такі, до яких повертаєшся час від часу, а є – до обов’язкового перегляду. Юлія Котурбаш склала список кінострічок, які треба переглянути кожному українцеві.

  1. «Снайпер. Білий ворон»

Спочатку був трейлер, як це часто буває. Було болісно, моторошно, тепло на душі і знову боляче. Весь спектр різноманітних почуттів у двох хвилинах – цього для Юлії було цілком достатньо, щоб додати фільм в обране з позначкою «обов’язковий до перегляду».

Дія цієї військової драми розгортається у 2013 році. Пацифіст-дивак Микола проводить екологічний експеримент. Разом зі своєю вагітною дружиною Настею він живе у власноруч виритій Норі – на нещодавно придбаній землі під Горлівкою, що на Донеччині. Подружжя відмовляється від шкідливих благ цивілізації і хоче довести людству, що жити в гармонії з природою у XXI столітті цілком реально. 

Попри побутові труднощі сім’я почуває себе щасливою й вірить в успішність свого експерименту. Миколин світ буквально руйнується з початком війни на Донбасі. Він відчуває себе безсилим перед неминучою загрозою (увага, спойлер): бойовики вбивають вагітну дружину і вщент спалюють його Нору. Не знаходячи виправдання цій жорстокості, Микола вступає у добробат у лави снайперів. З дивака-математика насміхаються, але згодом завдяки своїй впертості він доводить, що з ним таки варто рахуватися.

  1. Серіал «І будуть люди»

Юля чула про цю кінороботу ще до виходу та бачила зовсім трохи бекстейджу, тому що одну з головних ролей у фільмі грає її колега – Акмал Гурезов. Тож з нетерпінням чекала на вихід серіалу, щоб подивитись на його гру і потішитись за друга.

Та вже з перших кадрів Юля зрозуміла, що дивиться стрічку не лише через це. Її сюжет одразу захопив усю увагу. Серіал «І будуть люди» вперше за часи незалежності відтворює на екрані справжню історію українського народу та села; показує кричущу драму покоління, яке у вирі турбулентних подій тридцятих років було на межі знищення.

На телебаченні сага мала невисокі рейтинги, але надолужила в ютубі – 12 серій сукупно мають понад 3 мільйонів переглядів. Це більше ніж просто вдала екранізація і чи не єдиний серіал, який поціновувачка фільмів передивилася не раз й не втомлюється рекомендувати його.

  1. «Сторожова застава»

Сучасний фільм не про сучасне. Фрагмент з історії Київської Русі, який, гадає кіноманка, буде цікавий будь-кому – хоча б тому, що головним героєм є звичайний школяр Вітько, який випадково потрапляє в минуле – на тисячу років назад. 

Дивовижна історія кохання, що пройшла крізь віки, долання страхів головним героєм, чудовий гумор, цікава легенда про Кам’яне Серце і приваблива картина – усе це в одній кінострічці. Та найголовніше, на Юлину думку, – це поєднання сучасної культури із тогочасною. 

Один з епізодів, що найбільше припали до душі (тут знову спойлер), – вдало розбавлений гумором фрагмент, коли, здавалося б, вже нічого не могло зарадити, але Вітько вирішив використати хитрість та здивувати антигероїв, начебто використовуючи незнайому для них магію. Насправді ж хлопець просто процитував фразу «London is the capital of Great Britain», яка одразу ж стала популярним мемом. Реакція персонажів на очевидний для нас факт робить сцену дуже смішною.

У цій фентезійній пригодницькій стрічці тісно переплетені реальна історія і магія, цей мікс захоплює глядача з перших кадрів.

  1. «Століття Якова»

«Століття Якова» – чотирисерійна історична драма. Ще одна чудова нагода вивчити чи пригадати історію України за декілька годин, й усе це на прикладі декількох поколінь однієї родини.

За сто років життя простий український селянин Яків пізнав усе, про що може мріяти людина. Але на його долю випали і такі випробування, яких не побажаєш навіть ворогові. За свій вік він пережив п’ять держав: Російську імперію, УНР, Польщу, гітлерівську Німеччину, сталінський СРСР. Доживши до української держави, він опинився перед лицем і родинної, і національної драми, яка була запрограмована катастрофами XX століття. 

Зворушлива та реалістична любовна драма, зйомки якої відбувалися навколо Києва, у Бориспільському та Макарівському районах. До саундтреків фільму увійшли пісні «Океану Ельзи» «Не йди» та Христини Соловій «Під облачком».

І ще один бонус: тут чудовий акторський склад.

  1. «Тіні забутих предків» 

Так, саме той, класичний. Мабуть, один з найвідоміших українських фільмів із неймовірною історією. 

Кожен істинний патріот має переглянути «Тіні забутих предків» хоча б тому, що саме завдяки цій стрічці на світ з’явилося українське поетичне кіно, що кинуло виклик типовим радянським фільмам.

Аби з точністю передати культуру та побут тогочасного українського села, знімальна група вирушила у Карпати. Фільмували у селі Криворівня, в гуцульських хатах. Саме під враженням від перебування в цих місцях Михайло Коцюбинський написав повість «Тіні забутих предків», що лягла в основу стрічки. Мешканців села зацікавив кінопроцес, тож вони активно спілкувалися із режисером Сергієм Параджановим, давали поради та долучалися до зйомок.

На той час знімати кіно такого роду було ризиковано, оскільки радянська влада намагалась придушити прояви українськості усіма можливими способами. Прем’єра фільму відбулась у київському кінотеатрі «Україна». На показі Іван Дзюба, Василь Стус та В’ячеслав Чорновіл виступили проти арештів української інтелігенції. Це був перший публічний правозахисний виступ на теренах СРСР. 

Якщо говорити не про історію, а про сам фільм, то, переглядаючи його, ви можете почути неймовірний гуцульський діалект, справжнє звучання трембіт; побачити обряди. З приводу шлюбного «обряду ярма», до речі, між Параджановим та мешканцями села виникали певні непорозуміння, адже режисер не копіював дійсність, а підходив до її зображення символічно, показував красу українських Карпат та дивовижність традицій. А от трагічну історію кохання Івана та Марічки передав із максимальною точністю та майстерністю, тож вона не залишає байдужим нікого з глядачів.


Джерело: mi100.info